Všeobecné ošetření

Vyšetření

V SDC uznáváme význam zdravého chrupu a mnozí naši klienti si cení svých úsměvů. Našim úsilím je zvýšit frekvenci návštěv pacientů a snížit odborné zásahy.

Prevence a zubní hygiena

V SDC věříme, že prevence kazu je klíčem k docílení optimálního zdravého chrupu. Dnes nabízíme OZONYTRON léčbu pro rychlou a bezbolestnou prevenci a ošetření zubního kazu. S dobrým programem ústní hygieny můžeme vám a vašim dětem pomoci předejít zubním kazům.

Zubní čištění, flossování, depigmentace, leštění a fluoridová ošetření jsou součástí vašeho preventivního programu pro zdravý a krásný chrup. Nabízíme ale více. Lékař v SDC může použít revoluční OZONYTRON léčbu, aplikovat pečetidla pro ochranu vašich zubů před kazem, může vám pomoci vybrat ochrannou dlahu pro zabránění nočního skřípání zubů a umožní včasnou diagnozu a léčbu ortodontického problému.

Připravili jsme pro vás seznam několika příkladů preventivních opatření, které vám dopomohou docílit optimálního orálního zdraví:

  1. Instruktáž metod čištění zubů a jazyka
  2. Odstranění zubního kamene
  3. Speciální Vector metoda ošetření jako prevence a léčba parodontózy
  4. Odstranění pigmentů jako důsledek pití čaje, kávy, červeného vína, kouření aj. pomocí speciálního přístroje
  5. OZONYTRON léčba jako prevence a léčba kazu
  6. Pečetění zubů jako ochrana zubu před kazem
  7. Odstranění zvýšené citlivosti zubů včetně využití laseru
  8. Ochranné dlahy proti skřípání zubů a tím zabránění úbytku zubní hmoty
  9. Sportovní ochranné dlahy

Endodoncie

Když se zubní pulpa, která obsahuje nervy a cévy, infikuje nebo poškodí kvůli kazu nebo úrazu, ošetření kořenových kanálků je často jediná cesta, jak zachránit zub proti poškození. Léčba kořenových kanálků je náročné ošetření nemocného nebo odumřelého nervu a cév zubu, jeho vyčištění a opravení poškození. Pomocí nejmodernějšího přístroje VDW Reciproc a OZONYTRON léčby jsme schopní důkladně připravit a desinfikovat kanálky před jejich definitivním zapečetěním.

Téměř vždy je potřeba zub po endodontickém ošetření opatřit dostavbou a v zadních úsecích chrupu korunkou, která je prevencí proti fraktuře zubu a tím jeho ztrátou.

Anestezie

Po vyzkoušení zubní anestezie u nás v SDC se již nebudete pravděpodobně obávat jít znovu k zubnímu lékaři. Díky bezbolestné anestezii nebudete mít už z ošetření panický strach.